2014 Ehliyet Sınav Soruları Nasıl Olacak?


2014 Ehliyet sınav sorularının da geçmiş senelerden farklı olmayacağı tahmin edilmektedir. Her sene oldukça rahat bir şekilde çözülebilecek soruların bulunduğu ehliyet sınavının o kadar zorlayıcı olmadığı bilinmektedir. Sınav öncesinde uygun bölümlere az da olsa göz atmış bir sürücü adayı sınavı başarılı bir şekilde geçebilir. Sınavın başarılı bir şekilde geçilmesi durumunda sürücü adaylarının direksiyon sınavına girmeye hak kazandıklarını belirtebiliriz. Yazılı sınavdan geçer not alınmadığı sürece direksiyon sınavına giremeyeceğinizi belirtmek isteriz.

Yeni gelen yasal düzenleme ile her ne kadar yazılı sınavda köklü bir değişiklik olmasa da direksiyon sınavları oldukça zorlaştırılmış durumda. Eskiden bir gün içerisinde geçilebilen direksiyon sınavı yeni düzenleme ile daha da zorlaşarak, sürücü adaylarının daha profesyonel bir şekilde araba sürmesini amaçlamaktadır. Yağmurlu, karlı, normal hava şartlarında ayrı ayrı sınava tabi tutulacak olan sürücü adaylarının girmiş oldukları sınavlarda henüz bir değişiklik bulunmamakta. Her sene 6-7 kere düzenlenen sınavlarda genellikle birbirinin benzeri sorular sorulduğu söylenebilir.

2014 ehliyet sınav sorularının da her sene olduğu gibi normal düzeyde olması beklenmekte. Ehliyet sınavına giren sürücü adaylarının büyük bir kısmının sınavı başarı ile geçtiği bazı kesimlerin sınavdan kaldıkları görülebilir. Sınavdan başarılı olamayan kesimin motor, ilk yardım ve trafik alanların hiçbir bilgiye sahip olmadıklarını belirtebiliriz. Sınav öncesinde az da olsa sorumlu olduğunuz alanlara göz gezdirmelisiniz.

Bu yazı Ehliyet Sınav Soruları kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>